Історія закладу

Історія Михайлівського НВК

Наша школа – вічний храм

Добра, мудрості і краси,

Мій друг, мій зоряний вітрильник…

Н. Могілевська

 

 

 

Комунальний заклад «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» імені Героя Радянського Союзу Івана Антоновича Найдьонова»  – один з найстаріших навчальних закладів Михайлівського району, відомий далеко за межами Запорізької області своїми випускниками, багатими традиціями, цікавою історією.

          А розпочиналося це так. На початку ХХ ст. в Михайлівці функціонувала єдина українська початкова школа з 4-річним терміном навчання, на базі якої в 1924 році була відкрита семирічна школа, де навчалися діти шкільного віку села. Протягом довгого часу заняття проводилися в кількох пристосованих приміщеннях.

У 1933 – 34 навчальному році вона набула статусу середньої. Михайлівська середня школа №   До 1939 року це була єдина середня школа в районі.

У 1937 році відбувся перший випуск середньої школи. З тих пір випускники школи – найбільше надбання і цінність школи, вони, як і вчителі, – її історія, живі свідки її реформування і розвитку.

 Навчали учнів дружні, високопрофесійні педколективи, ставлячи перед учнями високі і водночас справедливі вимоги. Тому знання школярів завжди були міцні і глибокі.

Не одну цікаву сторінку в історії школи вписали вчителі вищої категорії, старші вчителі та методисти. В. Захарова, А. Кондрашов, Г. Варущик стали заслуженими вчителями України.

Учні росли справжніми патріотами, мали високу громадську позицію.

Сотні випускників отримали вищу освіту, стали вчителями, інженерами, лікарями, офіцерами, економістами, працівниками правозахисних органів, державними службовцями і бізнесменами, діячами науки та культури, уславили школу, де отримали і отримують путівку у життя, і своєю чесною працею, порядністю, своїм найкращими рисами завдячують школі, педколективу, атмосфері доброзичливості учнівської громади – тому, що становить цінність і неповторність навчального закладу.

Серед її випускників контр-адмірал Північного флоту О.Сидоренко, генерал-майор, начальник інженерної академії ім. Куйбишева Ю. Балховітін, поет М.Лиходід, письменники Н.Могілевська, В.Котов, генерал армії П.Альошин, науковий співробітник Академії наук С.Ковбасенко, старший помічник капітана, який водить вантажні судна майже у 80 країн світу О.Пересипкін, Шевченківський стипендіат, переможець Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури на державному рівні Н. Смьордова.

Михайлівську СШ №1 називають школою Героїв. Багато випускників зі зброєю в руках захищали землю від ворога, віддали життя за незалежність держави. П’ять із них удостоєні найвищої нагороди – звання Героя Радянського Союзу: льотчик гвардії капітан М.Доліна, льотчики Є.Носаль, Є.Биковський, лейтенант-артилерист І,Найдьонов, кавалер Слави 3-х ступенів В.Папуча.

У 1974 році школі було присвоєно ім’я колишнього випускника І.Найдьонова. на подвір’ї нового приміщення школи, збудованого у 1970 році за ініціативою директора школи А.Кондрашова, споруджено бюст І.А.Найдьнова.

У 2001 році середня школа була реорганізована у районну гімназію, а у 2012 році – в  Комунальний заклад «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» імені Героя Радянського Союзу Івана Антоновича Найдьонова».

У 2018 році заклад було реорганізовано в Опорний комунальний заклад «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа I-III ст.-гімназія» ім. Героя Радянського Союзу І.А. Найдьонова» Михайлівської районної ради Михайлівського району Запорізької області. Сьогодні навчальний заклад випускає нових вихованців й упевнено крокує в майбутнє